BEZPIECZNI WE WSPÓLNOCIE
To hasło kolejnego wydarzenia ewangelizacyjnego,
które będziemy przeżywać 17 października 2021 r.
w XXIX Niedzielę Zwykłą
na każdej Mszy Świętej
ŚWIADECTWO
Serdecznie dziękuję, Bóg zapłać za wszystko, czym zostaliśmy obdarowani w tak pięknym zorganizowaniu: przyjęcie oraz program ubogacający naszą obecność w Ruchu. Zauważyliśmy bardzo wielki wzrost znajomości prawd wiary i świadomości wspólnotowej parafii. Ja po sześciu latach, a Pani Karolina po dziesięciu. Rodziny, u których mieszkaliśmy, okazały to nam w wypowiedziach o stanie i oczekiwaniach w braterstwie tworzonej przez wiarę parafii. Może będzie okazja kiedyś o tym dłużej porozmawiać. Na razie Bóg zapłać i życzenia życia w wierze Kościoła, który jest naszym domem.
Z serdecznym Bóg zapłać i dziękujemy
Ks. Józef Nowakowski
ZAPRASZAMY DO PRZEŻYCIA SPOTKANIA RODZINNEGO
Kilka dni wcześniej umówmy się na spotkanie rodzinne, najlepiej by było w dniu wydarzenia ewangelizacyjnego naszej Parafii (lub w dogodnym terminie). Rozpocznijmy spotkanie znakiem krzyża i wspólną głośną modlitwą „Ojcze nasz”, podczas której bierzemy się za ręce i wznosimy je do góry. Następnie siadamy i czytamy podany fragment Pisma św. Robimy chwilę milczenia na zastanowienie się nad tym, co nam mówi Słowo Boże. Jeśli by się udało, to dobrze by było powiedzieć sobie, jak to Słowo przemówiło do mnie oraz dlaczego wspólnota w rodzinie, w parafii i między ludźmi jest taka ważna i dlaczego Jezusowi na niej tak zależy? W czym przejawia się wspólnotowość w naszej rodzinie i co możemy zrobić, aby ją jeszcze bardziej pogłębić? Na zakończenie zawierzamy naszą rodzinę Św. Janowi Pawłowi II.
Modlitwa zawierzenia rodziny św. Janowi Pawłowi II
Tobie, Ojcze Święty, zawierzamy naszą rodzinę. Wypraszaj nam łaski, abyśmy byli silni mocą Chrystusa. Módl się, aby nasza rodzina, wierna swemu sakramentalnemu przymierzu, była dla nas środowiskiem życia i miłości oraz źródłem pokoju i szczęścia, a dla świata autentycznym znakiem bezinteresownej miłości Boga do ludzi.
Módl się także w naszych doczesnych potrzebach, aby nigdy nie zabrakło nam chleba powszedniego. Niech Pan Bóg obdarza nas zdrowiem i bezpieczeństwem. Amen.
Po modlitwie zorganizujmy wspólną radość przy posiłku.
Osoby samotne, jeśli ich nikt nie zaprosi czynią to sami ogarniając modlitwą osoby, które chcą wesprzeć swoją modlitwą i w ten sposób doświadczają z nimi wspólnoty.
Wykonanie gestu pomoże nam odkryć wartość wspólnoty i zdolność odczuwania więzi z bratem w wierze dzięki głębokiej jedności mistycznego Ciała, a zatem postrzegania go jako «kogoś bliskiego», co pozwoli dzielić jego radości i cierpienia, odgadywać jego pragnienia i zaspokajać jego potrzeby, ofiarować mu prawdziwą i głęboką przyjaźń.
FRAGMENT Z PISMA ŚWIĘTEGO DO ROZWAŻANIA NA SPOTKANIU RODZINNYM
Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem. Wszyscy bowiem w jednym Duchu zostaliśmy ochrzczeni, aby stanowić jedno Ciało: Wszyscy też zostaliśmy napojeni jednym Duchem. Ciało bowiem to nie jeden członek, lecz liczne [członki]. Tak więc, gdy cierpi jeden członek, współcierpią wszystkie inne członki; podobnie gdy jednemu członkowi okazywane jest poszanowanie, współradują się wszystkie członki. Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi [Jego] członkami.
(1Kor 12,12-14; 26-27)
Zachęcamy do włączenia sie w wykonanie gestów podczas liturgii
- Po śpiewie na wejście mówimy sobie „witaj bracie, siostro”
- Podczas znaku pokoju odwracamy się do siebie i mówimy do siebie wzajemnie – „dobrze że jesteś”.
DLACZEGO TAKI GEST:
Dlatego, że Jezus pragnie, abyśmy budując braterskie relacje żyli we wspólnocie tak jak On żyje we wspólnocie z Ojcem.
Z serdecznymi życzeniami owocnego przeżycia Eucharystii
i spotkania rodzinnego
życzy Zespół Odnowy Parafii