LUTY 2022
„KAŻDY POTRZEBUJE WSPARCIA”
To hasło kolejnego wydarzenia ewangelizacyjnego,
które będziemy przeżywać 27 lutego 2022 r.
w VIII Niedzielę Zwykłą
na każdej Mszy Świętej.
ŚWIADECTWO
Od momentu Rekoncyliacji Ubiorów Matki Bożej Czerwonogrodzkiej zacząłem się więcej do Niej modlić. Wierzę, że jeżeli o cokolwiek Ją poproszę, to zawsze mi pomoże i dlatego zawierzam Jej samego siebie i każdą sytuację. Zawsze, kiedy pomodlę się do Matki Bożej, jestem spokojniejszy i pewny, że sytuacja się dobrze zakończy i tak też się dzieje.
Łukasz
Umówmy się na spotkanie rodzinne 27.02.2022 (lub w dogodnym terminie).
- Rozpoczynamy spotkanie znakiem krzyża i wspólną głośno wypowiedzianą modlitwą Ojcze nasz.
- Następnie siadamy i czytamy podany fragment Pisma św. i nauczania Kościoła, robimy chwilę milczenia na zastanowienie się nad tym, co nam mówią te teksty o wzajemnej konieczności wsparcia.
- Po chwili ciszy porozmawiajmy, na czym polega wsparcie w świetle Słowa Bożego i Nauczania Kościoła: czy my potrzebujemy wsparcia i w czym, czy potrafimy wspierać innych, jakie mamy motywacje – czy działamy dla Chwały Bożej.
- Na zakończenie poprośmy za pośrednictwem Maryi i Józefa o umiejętność dawania wsparcia i wrażliwości na potrzeby innych oraz umiejętność przyjmowania wsparcia od nich:
Maryjo, przynieś każdemu to, czego mu potrzeba! Nam, którzy śmiałość mamy Ciebie prosić, wyjednaj naszych grzechów odpuszczenie, daj nam umiejętność wspierania innych i przyjmowania wsparcia. Chorym, Matko, przynieś uzdrowienie. Tym, którzy się dobrze mają – wdzięczność i miłość Bożą. Skłóconym daj pojednanie, a tym, co żyją w zgodzie – wytrwałość w niej i stałość. Udręczonym i zniechęconym użycz pokrzepienia. Tym, którzy upadają, daj podniesienie z upadku. Tym, którzy prosto stoją, daj trzymać się dobrze. Tym, co są szczęśliwi, daj niech im się dobrze wiedzie. A nieszczęśliwi niech doznają pociechy i pomocy. Amen.
- Odmówmy wspólnie Zdrowaś Maryjo oraz Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu i zakończmy znakiem krzyża.
- Po modlitwie można zorganizować wspólną radość przy posiłku, podczas którego obejrzymy zdjęcia naszych przodków i ich powspominamy.
FRAGMENT Z PISMA ŚWIĘTEGO I Z NAUCZANIA KOŚCIOŁA DO ROZWAŻENIA
NA SPOTKANIU RODZINNYM
Nie zapominajcie o dobroczynności i wzajemnej pomocy, gdyż raduje się Bóg takimi ofiarami. (Hbr 13, 16)
AL. 47. Na wielki podziw zasługują rodziny, które z miłością akceptują trudne doświadczenie dziecka niepełnosprawnego. Dają one Kościołowi i społeczeństwu cenne świadectwo wierności wobec daru życia. W procesie przyjęcia i troski o misterium kruchości, rodzina, wraz ze wspólnotą chrześcijańską, będzie mogła odkryć nowe gesty i język, formy zrozumienia i tożsamości. Osoby niepełnosprawne stanowią dla rodziny dar i okazję do wzrastania w miłości, we wzajemnej pomocy i jedności. […] Rodzina, która akceptuje w duchu wiary obecność osób niepełnosprawnych, będzie w stanie rozpoznać i zagwarantować jakość i wartość każdego życia, z jego potrzebami, prawami i możliwościami. Będzie ona pobudzać do opieki i troski oraz będzie promować towarzyszenie i miłość na każdym etapie życia”[33].
Zachęcamy do włączenia sie w wykonanie gestu podczas liturgii
- Po śpiewie na wejście zwróćmy się do siebie z prośbą: Bądź dla mnie wsparciem.
- Po Komunii Świętej ksiądz udzieli Sakramentu Namaszczenia Chorych.
DLACZEGO TAKI GEST:
Dlatego, że Jezus chce, abyśmy byli dla siebie nawzajem wsparciem i obdarowywali się życzliwością, serdecznością, miłością dla wzajemnego zbudowania.
Z serdecznymi życzeniami owocnego przeżycia Eucharystii i spotkania rodzinnego
Zespół Odnowy Parafii